نوزاد و کودک

وب شهر چارسو، هر آنچه را که شما در شهر آباده برای «نوزاد و کودک» نیاز دارید، در مجموعه های زیر دسته بندی کرده و در دسترس شما عزیزان قرار داده است

مطالب و رویدادها

مهدهای کودک در سال ۹۹ جزو نخستین مشاغلی بودند که در روزهای سخت شیوع کرونا در کشور تعطیل و یا ورشکسته شدند، این امر علاوه بر ایجاد مشکلات اقتصادی برای صاحبان و مربیان مهدها، سرگردانی والدین را نیز در پی داشت. اغلب مهدهای کودک استیجاری هستند و متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن مهدهای کودک، منبع درآمد مهدها به صفر رسید و مشکلات اقتصادی جدی را برای دست‌اندرکاران مهدهای‌کودک ایجاد کرد. هرچند که در ماه‌های نخست شیوع ویروس کرونا، تمام یا بخشی از اجاره مهدهای کودک از سوی مالکان و همچنین سازمان بهزیستی به عنوان صاحب ملک بخشیده شد اما این بخشش فقط برای چندماه از سوی مالکان بود.

تاثیر کرونا بر مهدکودکها

روز جهانی کودک ۲۰ نوامبر است اما هر کشوری یک روز خاص را به عنوان روز کودک نامگذاری کرده و جشن می‌گیرد. این روز در ایران هر ساله ۸ نوامبر(۱۶ مهر) برگزار می‌شود. روز جهانی کودکان تنها برای جشن گرفتن و شادی کودکان نیست، بلکه هدف از نامگذاری و برنامه‌های آن، آگاهی بخشی به کسانی است که در سراسر جهان خشونت را در قالب سوءاستفاده، استثمار و تبعیض تجربه کرده‌اند یا آن را به وجود آورده‌اند. در برخی کشوها کودکان به عنوان کارگر مورد استفاده قرار می‌گیرند یا مشغول درگیری‌های مسلحانه و زندگی در خیابان‌ها هستند. یونیسف اعلام کرد که تنها با اختصاص پنج دلار برای هر کودک می‌توان جان ۹۰ درصد از کودکانی را که سالانه می‌میرند، نجات داد.

روز جهانی کودک